Archive

Wycieczka do Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy

20 października 2011
      Niedaleko Wrocławia pośród malowniczych pagórków, obsadzonych gdzieniegdzie drzewami owocowymi, daje się zauważyć nietypowa wieża kościelna którą wieńczy krzyż oparty na książęcej koronie. To Trzebnica ... 706

Dożynki w Cieszęcinie

12 września 2011
Tradycją polskiego rolnika jest od wieków nie tylko prosić Boga o błogosławieństwo ziarna wrzucanego w ziemię by wydało plon, ale również dziękować mu za plony. Również i Cieszęcin w dziękczynieniu zwrócił się do Boga.579

Poświęcenie krzyża – kapliczki w Kolonii Osiek

8 sierpnia 2011
         Ludzie wymieniają stare na nowe: samochody, domy, rowery, różne przedmioty – gdy są stare lub zniszczone, naprawiają lub kupują nowe. Czasem mówią, że to nowe owszem dobre, ale to stare było lepsze. Przy drodze z Wieruszowa do Węglewic przez Osiek stoi wiele krzyży i kapliczek429

Dzień patrona kierowców – Św. Krzysztofa

24 lipca 2011
         Dziś obchodziliśmy dzień patrona kierowców - Św. Krzysztofa. W naszej parafii modliliśmy się o mądrość dla kierujących pojazdami i bezpieczeństwo dla podróżujących. Ojciec Proboszcz i Ojciec Dariusz poświęcili pojazdy.392

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce — blokować lub usuwać pliki cookies. Wyłączenie niektórych rodzajów cookies może ograniczyć funkcjonalność strony.